Aromaterapinin Faydaları

Aromaterapi ve esansiyel yağların sağlık üzerine faydalarını keşfedin. Esansiyel yağlar, kinezyomasaj teknikleri ile birlikte uygulandığında cilt ve zihin üzerinde olumlu etki yaratır.

Aromaterapi nedir?

Aromaterapi hem bir sanat hem de bir bilimdir. Sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için kullanılır.

Tanımı itibariyle, aromaterapi beden, zihin ve ruh sağlığını esansiyel yağların molekülleri ile yükseltir ve hem fiziksel hem de duygusal olarak iyi hissetmemize yardımcı olur.

Ek olarak, cilt üzerine faydaları esansiyel yağların kokusunun gücüne dayanır.

Esansiyel yağlar burundaki koku alıcılarını canlandırır, duyularımızı uyarır (enerji verici, canlandırıcı, rahatlatıcı ve sakinleştirici …). Aromaterapilerin stresten kaygı bozukluğuna, yorgunluktan uyku kalitesine kadar sağlığa destek olduğu bilinir.

Esansiyel yağların faydalarını artırmak için Darphin, Kinezyomasaj adı verilen benzersiz  bir uygulama geliştirdi.

Uygulama sırrı: Parmak uçlarınıza dört damla aldığınız esansiyel yağı yanak, çene, alın bölgesine uygulayın. Avuç içlerinizden faydalanarak, kulak arkalarından boyun bölgesine doğru lenf nodlarınıza kadar inin. Köprücük kemiğinizde baskı uygulayın. İşaret parmağınızı bükerek alından üç kez geçin. Aynı şekilde yanakların üzerinden geçin. Ardından, tekrar boyuna lenf nodlarınıza inin. Köprücük kemiklerinize baskı uygulayın. Parmak uçlarınızla tüm yüz kontürü üzerinden geçerek boyun bölgenize inin. Son olarak, köprücük kemiklerinize baskı uygulayın.

gulama ardından ne kadar farklı hissettiğinize şaşırakcaksınız.