GÜNLÜK EV CİLT BAKIMI RUTİNİ:

5 İPUCU

Sağlıklı bir cilt için günlük düzenli cilt bakımı önemlidir. Günlük cilt bakımı rutini ile cildinizin doğal güzelliğini nasıl ortaya çıkaracağınızı keşfedin. 

Günlük Cilt Bakımı Rutinİ için 5 ipucu

Cilt vücuttaki en büyük organdır ve günlük cilt bakımı sağlık ve güzellik rutini için önemlidir. İyi bir cilt bakım rutini cildin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olarak, sağlıklı ve rahat bir cilt ortaya çıkarır.

Cilt bakımı gerekli midir?

Cilt bakımı güzellik rutininin bir parçası olabilir, ama aynı zamanda genel cilt sağlığına katkıda bulunur. 

Sağlıklı cilt, enfeksiyona karşı vücudu korumak ve sıcaklığı düzenlemek gibi önemli işlevleri daha rahat gerçekleştirir. Günlük cilt bakımı rutini kuruluk, kızarıklık ve hassasiyet gibi cildin mücadele ettiği sorunlara yardımcı olabilir.

Neden cildinize dikkat etmelisiniz?

Cilt her gün kire maruz kalır. Toz, hava kirliliği gibi veya vücut içinde olan ter, aşırı sebum ve ölü deri hücreleri gibi vücut dışındaki kaynaklardan da gelebilir.  

Yüzünüzü yıkamak gözeneklerinizdeki bu günlük kiri temizler ve gözeneklerin akne ve siyah noktalara yol açabilecek günlük kir ve oksitleyici makyajla tıkanmasını engeller. Yüzünüzü günde iki kez, sabahları ve geceleri temizlemek en doğrusudur. 

Ancak, temizlik cilt yüzeyinden koruyucu yağları azaltabilir ve gergin hissedebilirsiniz. Temizlikten sonra, doğru bir nemlendirici kullanmak cildi rahatlatır ve cilt bariyerinin ihtiyacı olan yağları dengelemeye yardımcı olur. 

Temizlik ve nemlendirme, herhangi bir cilt bakımı rutininin iki temel adımıdır.

Cildime nasıl bakabilirim?

Temizlikten sonra, Darphin sabah ve akşam üç aşamalı bir rutin izlemenizi önerir.  

İlk olarak, cildi nemlendirmek için su bazlı bir ürün kullanın. Darphin'in INTRAL Serum ürünü mikro su teknolojisi kullanır (nanoteknoloji), cilde canlanmış görünüm kazandırmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Temizlikten sonra bu ürünü doğrudan kullanmak, cildi cilt bakımı rutininizin sonraki adımlarına da hazırlar.  

Daha sonra, cildin koruyucu lipid tabakasını doldurmak için yağ bazlı bir ürün kullanın. Hafif yağ bazlı bir ürünü uygulamak ciltteki yağlanmayı dengelemeye yardımcı olur ve hem kuru hem de yağlı cilt tipleri için önerilir.   

8-flower Golden Nectar 8 değerli çiçek ve 20'den fazla bitki ve esansiyel yağla cilde beslenmiş görünüm kazanmaya yardımcı olur, cildi nemlendirir. 

Son olarak, cildi rahat bir koruyucu tabaka ile kaplamak için nemlendirici bir krem kullanın.

Evde günlük cilt rutini : 5 ipucu

 • Cildinizi sıcak su yerine ılık su ile yıkayın.
  Cildinizin sıcak suya maruz kalması kuruluk ve susuzluğa neden olabilir.

 • Sabun yerine yüz temizleyici kullanın
  Sabun sert deterjan özellikleri göstererek sadece kiri uzaklaştırmaz aynı zamanda lipidlerin bulunduğu koruyucu tabakanın zarar görmesine neden olabilir.

 • Ürünleri doğru sırayla uygulayın
  Temizlikten sonra, bir serum ile yeniden nemlendirin, bir yağ ile besleyin ve bir nemlendirici ile koruyun.

 • Masaj ürünleri kullanın
  Cilde enerjik görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Darphin Kinesio Massage tekniklerini önerir.

 • Nemlendiriciden önce bir göz kremi kullanın
  Göz çevresindeki cilt, yüzün geri kalanından daha incedir ve farklı bir nemlendirici gerektirir. Nemlendirici olarak kullanılan göz kremi, göz çevresini nemlendirmeye ve cilde elastik bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Darphin'inExquisâge Beauty Revealing Eye and Lip Contour Cream ürünü cilde elastik bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Botanik içeriklerle cilde yenilenmiş bir görünüm kazandırır. Çizgi, kırışıklık ve koyu halka görünümünün azalmasını destekler.