İKİ AŞAMALI TEMİZLEME: CİLT BAKIM RUTİNİNİZ İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

İki aşamalı temizleme cildinizdeki tüm makyaj izlerini, kirleri ve diğer yabancı maddeleri temizleyen bir yüz temizleme yöntemidir. Yüzünüzü düzgün bir şekilde temizlemek kuruluğu önlemeye, cildinizin nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Çift temizleme yöntemi nedir?

Çift temizlik, yağ bazlı bir ürün ve ardından su bazlı bir ürün kullanarak yüzü temizlemek için iki aşamalı bir yöntemdir. Bu normalde bir makyaj temizleyici ve ardından bir temizleyici kullanmak anlamına gelir.

Temizleme yağı veya makyaj temizleyici, aşırı yağ, güneş kremi ve makyaj gibi ciltteki yağları çözmeye yardımcı olur.
Su bazlı ürün veya temizleyici, kiri ciltten arındırmaya yardımcı olur.

Çift temizleme gerekli bir işlem mi?

Çifte temizlik, makyaj ve güneş kremi gibi yağ bazlı ürünlerle kaplanmış cildi temizleme yöntemidir. Doğal olarak yağlı cildi temizlemek için de faydalı bir yoldur.

Çift temizlemeye ihtiyacınız olup olmadığı, yaşam tarzınıza ve cilt tipinize bağlı olarak değişiklik gösterir.
Kuru veya karma bir cilt tipiniz varsa ve gün içinde makyaj veya güneş kremi kullanmadıysanız, iki kez temizlemenize gerek yoktur. Su bazlı bir temizleyici kullanmak cildinizdeki tüm kirleri temizleyecektir.

Basit bir temizlik için, Darphin'inCleansing Foam Gel Nilüferli veya Purifying Foam Gel meyan kökü içeren ürününü deneyebilirsiniz. Kirleri nazikçe temizlerken cildin yatışmış, temiz, ışıltılı ve fark edilir derecede yumuşak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Gün içinde ne zaman çift temizliğe ihtiyaç duyarım?

Çift temizlik, gece cilt bakımı rutininin bir parçasıdır. Sabahları, çevresel kalıntıları (örneğin yastık kılıfınızdan) ve hafif yağlı birikimi gidermeye yardımcı olur. Yüzünüzü nazikçe yıkamak için basit bir temizleyici kullanmak yeterlidir. Bu, cildinizi makyaja ve sonraki cilt bakımı adımlarına hazırlamaya yardımcı olur.

Akşamları cildiniz, gün içinde biriken yağı ve kiri çıkarmak için çift temizlik gibi daha iyi bir temizliğe ihtiyaç duyar.

Cildime nasıl çift temizlik uygularım?

Önce ciltteki makyajı ve yağı temizlemek için yağ bazlı bir makyaj temizleyici kullanın. Ardından kirleri temizlemek için su bazlı bir temizleyiciye geçebilirsiniz.

Bunu yapmak için iki ürün veya Aromatic Cleansing Balm. Gibi çift temizlik prensibini izleyen bir ürün kullanabilirsiniz. Balm yapısındaki bu ürün cilde uygulandığında eriyerek kiri ve makyajı çözen bir yağa dönüşür. Daha sonra suyla temas ettiğinde cildi arındıran, temiz ve nemli hissettiren bir temizleme sütü haline gelir.

Ekstra temizlik için, nemli bir cilde masaj yaparak INTRAL Air Mousse Cleanseruygulayın, ardından suyla durulayın. Bu hafif ve yumuşak formül, cilt dostu pH değeri ile gözenekleri temizler ve cildin doğal yağlarına (sülfatsız) zarar vermeden kiri temizler.

Akşamları iki kez temizledikten sonra, cilt bakımı rutininizi tamamlamak için bir serum ve ardından bir nemlendirici ile devam edin.