YEŞİL KİL: FAYDALARI VE CİLT BAKIMI RUTİNİ

Yeşil kil, cilt için en sık kullanılan mineral kildir. Mineral açısından zengin özelliklerinin cildi dengelemeye ve arındırmaya nasıl yardımcı olabileceğini ve aşırı yağı nasıl kontrol edebildiğini öğrenin.

Yeşil kil: Cilt Bakımı Rutinindeki Faydaları ve Kullanımı

Doğal yeşil kil, cilde ve vücuda zenginleşmiş bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak yeşil kil kullanmak yağlı cildi dengelemeye yardımcı, kirleri arındırmaya ve cilt tonunu düzenlemeye yardımcı olabilir.

Yeşil kil nedir?

Kil, kayaların yavaş yavaş yıpranması sonucu toprakta doğal olarak oluşan yumuşak ve mineral açısından zengin bir maddedir. Kilin bir çok farklı rengi vardır, ama yeşil kil cilt bakımında kullanılan en popüler kildir. Bu kil türü Fransa'nın güneyinde yaygındır ve Fransız yeşil kil olarak bilinir. 

Yeşil Kil Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Kil, eşsiz fiziksel ve kimyasal özellikleri nedeniyle yüzyıllardır doğal bir kozmetik içeriği olarak kullanılmaktadır. Genellikle cilteki kirleri arındırmaya ve cilt görünümü düzenlemeye yardımcı olarak yüz maskelerinde kullanılır. 

Yeşil kil bakteri oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, yeşil kil kirleri temizlemede ve ciltten aşırı yağın uzaklaştırılmasında en doğal yöntemdir.

Yeşil kil kullanmanın faydaları nelerdir?

Yeşil kil cildi nazikçe temizler. Doğal bir peeling ve uyarıcıdır ve aynı zamanda gözeneklerin sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı bir tonik görevi görür. Düzenli kullanım cilde dengeli ve aydınlık görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Yeşil kil mineral açısından zengindir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildi arındırma özelliği sayesinde yağlı ciltler için idealdir.

Güzellik rutinimde yeşil kil nasıl kullanabilirim?

Yeşil kil maskesini haftalık cilt bakımı rutininize ekleyebilirsiniz. 

Cildinizi temizlikten sonra,Darphin’s Skin Mat Purifying Aromatic Clay Mask yüz ve boyun bölgesine uygulayın, 10 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın. Bir serum ve nemlendirici ile bakımınıza devam edin. 

Yağlı ve karma cilt tipleri yeşil kil maskelerinden haftalık olarak faydalanabilirken, normal ve kuru ciltlerin iki haftada bir kullanılması önerilir.