CİLT İÇİN NİAOULİ : CİLT BAKIMI İÇİN KULLANIM VE FAYDALARI

Niaouli esansiyal yağının cildinize faydalarını ve cilt bakım rutininize nasıl dahil edebileceğinizi öğrenin.

Cilt için Niaouli : Cilt bakımı için Kullanım ve Faydaları

Niaouli aromatik yağı, nesiller boyunca bir tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır ve özellikle cilt bakımı için birçok ayrıcalıklara sahiptir. Cildin temizlenmesine yardımcı olmasının yanı sıra, Niaouli içeren ürünler yorgun ve donuk görünümlü ciltlere genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir.

Niaouli yağı nereden geliyor?

Niaouli, 250 den fazla türü olan çay ağacı ailesinden gelir.

Niaouli Evergreen ağacının kökeni güney yarımkürede olup Avustralya, Madagaskar ve Yeni Kaledonya'ya özgüdür. Çay Ağacının bir kuzeni olan Niaouli, Okaliptüs'ünkine benzer topraksı, otsu, uyarıcı bir kokuya sahiptir.  

Uçucu yağı, bitkinin körpe yaprak ve dallarının buharla damıtılmasıyla elde edilir. Cilt sorunlarının çözümü için kendi ülkesinde Lavanta yerine alternatif olarak kullanılır.

Cilt bakımı için Niaouli kullanmanın faydaları nelerdir?  

Aromatik bakım yağlarında, Niaouli yüzyıllardır cilt bakımında kullanılmaktadır.  

Güçlü bir cilt temizleyici olan Niaouli esansiyel yağı, Çay Ağacı Yağı'nın daha nazik bir versiyonu olarak düşünülebilir. Tüm cilt tipleri bu uçucu yağı cildi arındırmak için kullanabilir.

Niaouli, gözenekleri temizlemeye ve donuk görünümlü ciltlere genç görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Niaouliyi bir cilt bakım rutini olarak nasıl kullanabilirsiniz?

Darphin’in Niaouli Aromatic Care Niaouli, Selvi, Limon, Biberiye, Okaliptüs ve Lavanta gibi botanik yağları içeren doğal bir karışımdır. Bu aromatik yağ, cildin dengeli görünmesini sağlar, kirleri ve fazla yağı temizleyerek yağlı veya karma cilde arınmış bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Temiz bir cilde, önce uygun serum uygulayın. Sonra avucunuzun içine dört damla yağı alın, yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Avuç içlerinizi burnunuzun etrafına yerleştirin ve derin nefes alın. Sonra üç adım Detoksifikasyon Kinesio yüz masajına başlayın, yüzün merkezinden başlayan ve nazik hareketlerle dışa doğru çalışan drenaj hareketlerini yapın.

Uygun krem ile rutini tamamlayın.