PROBİYOTİK CİLT BAKIMI: NASIL ÇALIŞIR?

Probiyotik cilt bakımı, yorgun ve hassas cilt görünümün azalmasına ve cildin dengesini geri kazanmasına yardımcı olur.

Probiyotik Cilt Bakımı: Nasıl çalışır? Probiyotikler nedir?

Probiyotikler veya "iyi bakteriler" cildin koruyucu tabakasında dengeyi korumaya yardımcı mikroorganizmalardır. Probiyotik mikrobiyomu besleyen bakteriyel bir bileşendir, deri yüzeyinde bulunan organizmaların bir topluluğudur. Mikrobiyom koruyucu bir rol oynar ve cildimizin bariyer fonksiyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. Günlük cilt bakımı rutinlerinde probiyotik ürünler cildin yorgun, zayıflamış, gerilmiş ve dengesiz görünümünü değiştirmeye yardımcı olur.

Probiyotikler nasıl çalışır?

Probiyotikler vücutta iyi bakterilerin üretimini destekleyen dost bakterilerdir. Kötü bakterilerle mücadele ederek hassas ekosistemi korumak için yardımcı olur.  İyi bakteriler cildi korumaya ve sağlığını devam ettirmeye çalışan mikroorganizmalardır. İyi bakteriler ve kötü bakterilerin dengesi cilt bariyerinin bütünlüğü ve cildin uyumunu tanımlar.

Probiyotikler cilt bakımına nasıl yardımcı olabilir?

Tıpkı mide ve bağırsağımızda olduğu gibi, deride de mikrobiyota olarak bilinen bakteri dolu bir ekosistem vardır.

Kendi kişisel bakteri karışımımıza mikrobiyom denir ve parmak izi kadar eşsizdir. Mikrobiyomumuz sağlıklı olduğunda, iyi ve kötü bakteriler uyum içinde çalışarak ciltte canlı bir görünüm oluştururlar.

Ancak, bu bakteriler arasında dengesizlikler oluştuğunda, mikrobiyom koruyucu kalitemiz azalır.

Probiyotikler, iyi bakterileri artırarak ve cilt görünümünü iyileştirerek cildin koruyucu bakteri bariyerindeki dengesizliklerin tedavisine yardımcı olabilir.

Cildimizin mikrobiyomundaki dengesizliğin nedeni nedir?

Cildin mikrobiyomundaki dengesizlikler, kötü bakteriler iyi bakterilerden daha baskın hale geldiğinde ortaya çıkar.

Bu, cildin sert temizlenmesi, kirlilik, güneşe maruz kalma, bazı ilaçlar ve stres dahil olmak üzere bir dizi iç ve dış strese maruz kalmanın sonucu olabilir.

Cildimin probiyotiklerden fayda sağlanacağını nasıl bileceğim?

Cildin mikrobiyomu sağlıklı olduğunda, cilt sakin, rahat ve dengeli hisseder.

Cildin mikrobiyomu dengesizleştiğinde cilt yorgun, hassas ve çeşitli cilt sorunlarına yatkın hale gelir. Cilt tipinize bağlı olarak, ciltte kızarıklık ya da fazla yağlanma görülebilir. Ayrıca rahatsız edici, kaşıntılı ve gergin hissedebilir.  

Dengesiz cilt hızlı bir şekilde ürünlere aşırı tepkili hale gelebilir ve hassasiyete neden olabilir.

Probiyotik ürünlerin kullanılması, cildin koruyucu bariyerini geri kazandırmaya ve cildin yeniden dengeli görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Cilt bakımı rutinimde probiyotikleri nasıl kullanabilirim?

Nazik bir temizleyici kullandıktan sonra, Stimulskin Plus Multi-Corrective Divine Splash Mask Lotion. ile nemlendirin. Bu genç görünümüne yardımcı losyon, Deniz Zümrüdü gibi doğal maddeler ve probiyotiklerle cilt bariyerine dengelenmiş bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur, dolgun ve pürüzsüz cilt görünümünü destekler. Uygulama için, avuç içine birkaç damla dökün ve yavaşça yüz ve boyun bölgesine baskı ile yedirin.

Sağlıklı görünen bir cilt elde etmek için, Intral Rescue Super Concentrateile cilt bakımınıza devam edin.

Nemlendiricimiz ile bitirin Exquisage Beauty Revealing Cream. Cildi güçlendiren probiyotikli bu krem, cilde güçlü ve rahatlamış görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Gece ve gündüz, yukarı doğru hareketlerle masaj yaparak yüzünüze ve boyun bölgenize az miktarda uygulayın.