Yüz Kızarıklığı ve Hassas Ciltler: 5 Cilt Bakımı ipucu

Cilt hassasiyetinin çeşitli sebepleri olabilir. Hassasiyete sebep olan nedenleri anlamak, kızarıklık ve benzeri cilt problemlerinin çözümü için ilk adımdır.

Yüz Kızarıklığı ve Hassas Ciltler: 5 Cilt Bakımı ipucu

Cilt hassasiyetinin çeşitli sebepleri olabilir. Hassasiyete sebep olan nedenleri anlamak, kızarıklık ve benzeri cilt problemlerinin çözümü için ilk adımdır.

Hassas cilt nedir?

Hassas cildin üç farklı türü vardır: Çok Hassas cilt, Reaktif cilt ve Alerjik cilt.

Çok hassas cilt: soluk, ince, şeffaf bir cilt olup tipik olarak kolayca kızarıklık gösterir. Bu cilt tipi genleriniz tarafından belirlenirken, uygun bir cilt bakımı rutini semptomları azaltabilir.

Reaktif cilt, iç ve dış etkenlere tekrar tekrar maruz kalındığında ortaya çıkar. Bu etkenlerin cilt üzerindeki etkileri gözle görülebilir, kuruluk ve tahriş bunlara örnektir. Doğru bir cilt bakımı ile semptom görünümü azalabilir

Alerjik cilt bir alerjen ile temas ettiğinde hassasiyet göstererek ortaya çıkar. Bu cilt tipleri için profesyonel yardım gerekir.

Yüzde kızarıklığa ne sebep olur?

Reaktif ve çok hassas ciltteki hassasiyet, cilt tabakalarının zayıflamasının bir sonucudur. Cilt hücreleri sağlıklı olduğunda sıkı ve düzenli bir yapıda bulunurlar. Bu düzenli yapı bozulduğunda ise cilt geçirgen hale gelir, moleküllerin daha kolay girmesine ve cildin tahrişine neden olur.

Hva kirliliği gibi dış etkenler ve stres gibi iç etkenler ciltte hasssiyete neden olabilir. Cilt doğrudan vücudun merkezi sinir sistemi ile bağlantılıdır ve duygusal veya psikolojik faktörler yüz ve vücutta kızarıklığı tetikleyebilir.

Bu, tahriş edici ve ağrılı olabilen dört hassas cilt semptomuyla sonuçlanır: gerginlik, karıncalanma, kaşıntı ve kızarıklık.

Hassas ciltler her zaman kuru mudur?

Hassas cildin de kuru cilt olması muhtemeldir. Çok soluk cilt genellikle koyu cilt tiplerine göre daha ince ve kurudur, hassasiyete daha yatkındır.

Yağlı veya karma cildin hassas hale gelmesi ise ağırlıklı olarak cilt bakım ürünlerinin yanlış kullanımı nedeniyle gerçekleşir. Cilt düzgün temizlenmemişse ya da sert ve aşırı ürünler tercih edilmişse hassas hale gelebilir.

Yüz kızarıklığını nasıl azaltırsınız?

  • Cildi iyice ama nazikçe temizleyin.

Cildi kurutabileceği için sıcak su kullanmaktan kaçının ve nazik bir temizleyici kullanın. Darphin'in INTRAL Mousse ürünü sülfat içermez ve cildin pH dengesini korumaya yardımcı olur. Cildi soymadan arındırmaya yardımcı olur.

  • Ürünleri yüze uygulamak için parmaklarınızı kullanın.

Parmak uçlarınız pamuk pedlerden daha yumuşaktır ve onların aksine cildinizi tahriş etmez. Darphin'in yatıştırıcı ve nazik sütü INTRAL Cleansing Milk ile cilt bakımınıza parmak uçlarınızla başlayın ve INTRAL Mousse. ile devam edin.

  • Cilt üzerinde sert su kullanmaktan kaçının.

Sert su cildi tahriş edebilir. Temizlikten sonra bir tonik ile cilde yatışmış bir görünüm kazandırın. INTRAL Toner papatya ile cilde sakin ve yatışmış bir görünüm kazandırmaya yardımcı olurken ciltteki kalıntıları nazikçe temizler. Uygulamadan önce, lifleri yumuşatmak için disk pamuğunu suda ıslatın, sonra toniği dökün ve cilt üzerinde nazikçe gezdirin.

  • Temizleyicileri ve peelingleri gereğinden fazla kullanmayın.

Cildi çok fazla temizlemek pH dengesini bozabilir. Gece ve gündüz temizleyin ve haftada bir kez nazikçe peeling uygulayın.

  • Cildinize yatışmış ve dengeli bir görünüm kazandırın.

Yatışmış görünüm kazandırmaya yardımcı ürünler, cildin güçlenmiş ve sağlıklı görünüm kazanmasına yardımcı olur. Darphin INTRAL Serum cildi derinlemesine nemlendirir, yatıştırmaya ve canlı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. 4 hafta içinde hayal ettiğiniz cilde kavuşmak için INTRAL Rescue Super Concentrate ile devam edin. Bu bakım cilde yatışmış, dengeli, bariyeri güçlü ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

ÜRÜNLERİ KEŞFEDİN